Volvo XC60 Tüüpvead

Volvo XC60 head, vead ja ajalugu.

Volvo XC60 märksõnadeks on kahtlemata võimsus, mugavus, turvalisus ja seejuures ka kompaktsus.

Selle autoga võib vabalt liikuda nii kitsastel tänavatel ning samas ka ilma probleemideta üle lumehangede kulgeda.

Kuid nagu ikka, peidab ka XC60 endas klassikalisi tüüpvigasid, mis üsna tihti välja tulevad.

Volvo XC60 ajalugu ja huvitavad faktid

Lekked, lekked ja lekked

Kui keegi toodaks autodele mähkmeid, siis Volvol oleks kindlasti neid vaja. Üheks põhiliseks murekohaks Volvode puhul on õlilekked aga ka samuti jahutusvedeliku ja kütuselekked. Liigsed õlilekked võivad põhjustada mootori kahjustusi, seega tasuks leketel silm peal hoida.

Kliimaseadme rike

Kliimaseade töötab nõrgalt või puhub liiga sooja õhku. Heal juhul vajab kliima lihtsalt täitmist, kuid seda võib põhjustada ka Volvo tarkvararike, mis omakorda pärsib mootori jahutusventilaatori tööd. See on üsna tõsine viga ja võib parandamata jätmisel lõppeda mootori rikkega.

Roolivõimu probleemid

Mehaanilise vea või õlilekete tõttu võib olla kahjustada saanud roolivõimus osad. Mõningatel juhtudel on võimalik neid parandada, kuid tihti on siiski tarvis roolivõimu osad välja vahetada uute vastu.

Esiklaas paigast nihkunud

Eelkõige just vanema põlvkonna Volvo XC60 probleem, kus esiklaas on veidi oma õigest kohast nihkunud ning selle tagajärjel lekib vesi autosse. Probleem annab endast eriti märku talvel, kui autosse tekib liigselt niiskust ja klaasid on seestpoolt tavapärasest rohkem jäätunud. Tegemist on üsna tõsise veaga, sest juhtmestikule sattudes võib vesi märkamatult tekitada tõsiseid kahjustusi.

Vähenenud mootori jõudlus (diisel)

Mootori tööjõudlus on vähenenud ja kütusekulu suurenenud, mida põhjustab enamasti tahmafiltri liigne täitumine. Selle tagajärjel põletatakse kogunenud tahm ning tunda on põlemise lõhna ja eraldub tavapärasest rohkem musta suitsu. Enamasti on põletuse põhjuseks asjaolu, et autoga on sõidetud ainult väiksemaid otsi, kuid pikad sõidud on just need, mida diiselmootoril on vaja, et süsteemi korras hoida.

Parkimisanduri probleemid

Parkimisandurid ei tööta või on vastupidi liiga tundlikud, andes valesignaali, liiga kaugel asuvate objektide suhtes. Enamus juhtudel on tarvis vigased andurid asendada.

Sinu Volvo XC60 Ekspert

Kohalikud naljatavad tihti, et Ilves Motors on nagu Volvo mitteametlik esindus…

Me ei tea kas see on põhjusel, et eestlaste armastus Volvode vastu on lihtsalt nii suur, et neid autosid liigub meie teedel väga palju või sellepärast, et paljud inimesed usaldavad oma Volvo hoolduse ainult Ilves Motorsile.

Üks on aga selge – Volvo hooldusega on meil kokkupuuteid pea igapäevaselt ning sealjuures paistab eriliselt silma 1 mudel – Volvo XC60. Seega on meil palju kogemusi selle mudeli hooldamisel ning nõuandeid, mida enne Volvo XC60 ostmist jälgida või hoolduse käigus tähele panna.

Oma Volvo XC60 hoolduseks, varuosade tellimiseks või ostueelseks kontrolliks helista kohe +372 5684 5527 või kirjuta läbi meie Facebooki lehe.

Lisa kommentaar