Jeep Grand Cherokee Tüüpvead ja Faktid

Grand Cherokee on suur ja võimas maastur ning on üle ookeani üks müüdumaid autosid igal aastal! See näeb ilus välja ning sobib ka hästi Eesti kliimasse. Ometigi on just seda mudelit kutsutud ka “sidruniks“, sest nagu ikka autol, millel on palju mugavusi ja lisasid, võib tekkida ka palju probleeme!

Jeep grand Cherokee ajalugu ja faktid
Grand Cherokee ajalugu ja põnevad faktid

Elektroonikaprobleemid

Jeep Grand Cherokee sisaldab rohkelt elektroonikat, seda nii mugavuse kui ka turvalisuse tagamiseks. Ning kõik mis võib katki minna, tihti ka läheb! Olgu selleks siis väiksed asjad nagu peegel või võtmevaba sisenemine, on parandus siiski tülikas ja kulukas. Samuti suurendab rohke elektroonika ka auto hoolduskulusid, sest pärast remonttöid on vaja teostada hulgaliselt kalibreerimist.

Õhkvedrustuse rikked

Grand Cherokee mugava vedrustuse tagavad õhkpadjad, kuid kuna nende töökoormus on suur, siis on ka nende vahetus üsna tavapärane. Lisaks vajab tihtipeale vahetust ka õhkvedrustuse kompressor, mis võimaldab autot lihtsa nupulevajutusega kõrgemaks või madalamaks reguleerida.

Käiguvahetus

Grand Cherokee 2012-2014 mudelitel oli nuhtluseks e-Shift elektrooniline käiguvalitsa nupp, mis pole üldse mugav ja harjumuspärane ning võib seetõttu põhjustada ebamugavat sõidukogemust või lausa ohtlikke olukordi. Uuest ja parandatud käiguvalitsast hoolimata on käiguvahetus siiani paljudel Grand Cherokeedel tavapäraseks mureks. See on kindlasti asi mis Grand Cherokee puhul enne ostu suuremat tähelepanu vajab!

Käivitusprobleemid (TIPM)

Üks suurim mure, mida autoomanikud vihkavad, on see, kui auto ei kävitu ning kahjuks Grand Cherokee puhul võib see olla täiesti reaalne probleem. Rikki läinud Cherokee TIMP ( Totally Integrated Power Module – maakeeli keskelektroonika juhtplokk) võib põhjustada seda, et kütusepump ei hakka tööle või et aku saab tühjaks. Õnneks on võimalik juhtplokki parandada, kuid halvimal juhul tuleb see uuega asendada.

Nahksisu rikneb

See mure Grand Cherokee omanikku just tee äärde ei jäta, kuid riivab kõvasti silma ja au… sest ostes uhke masina, loodaks ju ikkagi, et see näeb ka viisakas välja! Kahjuks on aga Jeep Grand Cherokee puhul üsna levinud veaks nahksisu, mis võib muutuda mullitavaks ja krobeliseks, vaatamata sellele et auto pole üldse vana.

Sinu Jeep Grand Cherokee Hooldaja

Oma Jeepi hoolduseks, varuosade tellimiseks või ostueelseks kontrolliks helista kohe +372 5684 5527 või kirjuta läbi meie Facebooki lehe.

Grand Cherokee on üks Ilvese lemmikutest, niiet teame sellest masinast palju!

2 kommentaari

Andrus detsember 15, 2023 Reply

Tere.Mina olen küll väga rahul ja ei virise.Mis puutub kuludesse ,siis opelile maksin rohkem.

Marianne aprill 8, 2024 Reply

Mina olen ka väga rahul. Ainus mure on, et kütust sööb palju, aga suur ja võimas auto muud moodi ei liigu. Hele nahksisu on püsinud ilus 10+ aastat. Eks kõik asjad kestavad kauem kui nende eest jooksvalt hoolt kanda;)

Lisa kommentaar